Głównej zawartości

Szczepienia przeciwko pneumokokom

KOMUNIKAT PRASOWY

Fundacja  Aby żyć  , organizator kampanii społeczno- edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy:  Szczepimy!!!”  po raz kolejny podjęła działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.

Aby ułatwić rodzicom zdobycie wiedzy na temat pneumokoków oraz możliwości zabezpieczenia swoich dzieci przed chorobami , które one wywołują, na potrzeby kampanii powstała edukacyjna strona internetowa www.szczepimy.com.pl. Na tej stronie rodzice mogą uzyskać informacje m.in. : co to są pneumokoki , jakie wywołują choroby, w jakim celu należy rozpocząć szczepienie dziecka celem uzyskania najskuteczniejszej ochrony, jak przygotować dziecko do szczepienia, co to są niepożądane odczyny poszczepienne. Na stronie internetowej funkcjonuje też forum dla rodziców, w ramach którego można zadać indywidualne pytanie lekarzowi, wymienić opinie z innymi rodzicami na temat szczepień oraz zdrowia dziecka. Dodatkowo została zamieszczona też interaktywna mapka, która w łatwy sposób umożliwia odszukanie akcji bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom w danym województwie.

Kampania będzie miała również swoje odsłony w telewizji, radio, prasie, ale przede wszystkim w internecie, gdzie rodzice najczęściej szukają informacji na temat szczepień. Prowadzone będą również działania edukacyjne w mediach społecznościowych m.in. fanpage kampanii na Facebooku ( facebook.com/szczepimy).

Światowa organizacja (WHO) rekomenduje wprowadzenie szczepień przeciwko pneumokokom we wszystkich krajach. Zakażenia tymi bakteriami są bowiem jedną z głównych przyczyn zachorowalności i umieralności małych dzieci na świecie. Dodatkowym problem stanowi to , że pojawia się coraz więcej szczepów pneumokoków opornych na znane antybiotyki, takie jak penicylina.

 

Więcej informacji:

Fundacja Aby żyć

ul. Mogilska 40, 31- 546 Kraków

;  www.abyzyc.pl